Kolagen w nutraceutykach

Do tej pory najwięcej preparatów zawierających kolagen miało zastosowanie przede wszystkim w ramach profilaktyki schorzeń związanych z tkanką łączną, głównie chrzęstno stawową. Obecnie na rynku europejskim mamy także nowe suplementy diety, które zawierają w składzie kolagen, który jest elementem poprawiającym wygląd skóry, profilaktyka i opóźnianie efektów starzenia się skóry będzie możliwe.

W czasie, gdy w Europie doustne preparaty na bazie hydrolizatów kolagenu ze wskazaniem estetycznym dopiero zaczęły się pojawiać. Jednak są one na innych rynkach między innymi w Azji bardzo dawno znane. Wpływ tych suplementów zawierających kolagen nie do końca jest na razie rozpoznany, dlatego tak naprawdę to pytanie, którym nadal będzie się trzeba zajmować i szukać dokładniejszych wyników badań. Pierwsze wyniki badań opisywały przede wszystkim, że będzie to sposób na wzmocnienie działania fibroblastów, które mają odpowiadać za to, że większa będzie synteza kolagenu w skórze, a wiec rzeczywiście sprawdzi się to bardzo dobrze.

W przypadku prowadzonych badań udało się miedzy innymi udowodnić, że po spożyciu żelatyny będzie można utrzymywać przez 4 godziny wyższy poziom peptydów we krwi co będzie związane z trawieniem kolagenu. W badaniach udało się wykazać stymulujący wpływ peptydów na działanie ludzkich fibroblastów. Obserwację wiąże się również z tym, że wykazana została między innymi ochronna forma działania na tkankę łączną oraz nawilżający efekt na skórę, w momencie przyjmowania doustnie hydrolizatów kolagenu.

Nutraceutyki

Prowadzone na nowo badania na zwierzętach również potwierdzają wpływ codziennej suplementacji kolagenem na nasz organizm. Wyniki tych badań są dla nas informacją, że przez hydrolizaty kolagenu będzie można opóźnić zmiany związane z wiekiem i dlatego dobrze będzie na to właśnie stawiać dbając o pracę naszego organizmu.

Kolagen to unikalne białko, które zapewnia tkankom ludzkim oraz zwierzęcym niezwykłą wytrzymałość z jednoczesnym zachowywaniem znaczącej elastyczności. Potencjał terapeutyczny kolagenu będzie wykorzystywany przede wszystkim w ramach medycyny estetycznej w zabiegach związanych z modelowaniem struktury skóry. w ostatnich około 30 latach nastąpiła istotna ewolucja w produkcji tych preparatów, które kolagen zawierają. Jest ich rzeczywiście coraz więcej. zmniejszone jest również ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych, mniejsze będzie zagrożenie wirusami i prionami, zwiększa się okres, w którym działanie wypełniaczy się utrzymuje.

Magdalena Ochocka

Redakcja Kolagenowy.edu.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal poświęconym zdrowemu stylowi życia

Każdy z nas marzy o pięknym i młodym wyglądzie. Dzisiejsze tempo życia nie sprzyja zdrowiu, dlatego złotym środkiem może okazać się kolagen.

Sprawdź czym jest kolagen i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Zadbaj o swoje zdrowie z suplementem diety DUO Chlorofil: https://duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil