Prawda o kolagenie

Pewnie każdy marzy o gładkiej oraz promiennej skórze. Jednak większość z nas musi walczyć z niedoskonałościami, zmarszczkami, nadmiernym wysuszeniem czy innymi problemami na skórze. Problemy te może powodować zła dieta, albo tez zła pielęgnacja skóry. Najbardziej prawdopodobna przyczyna to jednak problem z małą ilością kolagenu a więc budulca dla naszej skóry.

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko, które stanowi około 70% wszystkich białek z naszego organizmu. Pozostaje ono w ciągłym ruchu. W czasie procesu zastępowania zniszczonych włókien nowymi w sumie około trzy kilogramy rocznie kolagenu będzie się zmieniać. Ta wymiana jest bardzo ważna, ponieważ kolagen jest wrażliwy na wszelkie bodźce. Włókna ulegają rozpadowi nie tylko z powodu zanieczyszczeń i chemizacji ale również z powodu temperatury czy promieniowania UV. Przyspieszone niszczenie kolagenu albo tez mniejsze tempo produkcji to dwie przyczyny niewystarczającej ilości białka w organizmie. Jego rozpad widoczny będzie szczególnie w przypadku osób, które lubią się opalać oraz u kobiet w okresie menopauzy. Pojawia się pytanie jak go uzupełniać.

Kolagen naturalny

Jeszcze nie tak dawno istniało przekonanie, że kolagenu nie da się uzupełniać. Twierdzono, że cząsteczka tego białka jest za duża i nie będzie dostawać się go głębi skóry. Opinia taka była jednak odnośnie kolagenu zdegradowanego a więc uzyskiwanego zwykłymi metodami. Kolagen aktywny biologicznie, które otrzymuje się nowatorską metodą uwadniania charakteryzuje się tym, że nie będzie ulegał degradacji i dlatego zachowa swoją aktywność biologiczną, dzięki temu będzie przez naskórek przenikał.

Regeneracja organizmu

Specjaliści zalecają regularne stosowanie kolagenu mniej więcej już od ukończenia 25 roku życia, ponieważ już w tym momencie na skórze zaczną się procesy starzenia się. W razie potrzeby można go także stosować u osób młodszych także u dzieci, jeśli z jakieś przyczyny występują jakieś skórne problemy związane z uszkodzeniami i połączone z deficytem kolagenu. Co bardzo ważne nie będzie on ani uzależniał ani nie będzie rozleniwiał skóry, nie można także go przedawkować. Kolagen będzie w jakieś mierze ten nasz biologiczny zegar cofał i sprawi, że będziemy funkcjonować tak jak dawniej.

Czysty biokolagen będzie działał bardzo dobrze na nasza skórę, ponieważ ma charakter środka regenerującego i naprawczego na różnorakie problemy ze skórą takie jak zmarszczki, rozstępy, trądzik czy nawet oparzenia i blizny. Redukować może problemy z cellulitem i sprawi, że będzie go powstawać mniej. Oczekiwać można dzięki niemu skóry bardziej elastycznej.

W przypadku kobiet w okresie menopauzy to taki środek, który chroni przed starzeniem i działa stymulująco na odbudowę komórek skóry. Jeśli chcemy by nasza skóra wyglądała młodo nie trzeba sięgać po radykalne rozwiązania i kosmetyki z masą chemicznych dodatków. Lepiej stawiać na naturalne preparaty kolagenowe. Dzięki nim skóra będzie odzyskiwała młodzieńczy wygląd i stanie się gładka oraz jędrna na długi czas.

Anna Kuźniar

Redakcja Kolagenowy.edu.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal poświęconym zdrowemu stylowi życia

Każdy z nas marzy o pięknym i młodym wyglądzie. Dzisiejsze tempo życia nie sprzyja zdrowiu, dlatego złotym środkiem może okazać się kolagen.

Sprawdź czym jest kolagen i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Zadbaj o swoje zdrowie z suplementem diety DUO Chlorofil: https://duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil