Kolagen na twarz

Niestety pojawienie się zmarszczek to jedynie kwestia czasu. U niektórych będą one wcześniej, u innych nieco później, jednak nie da się ich ustrzec. Sposobem na opóźnienie pojawienia się zmarszczek będzie przede wszystkim minimalizowanie ich ilości w ramach odpowiedniej diety i przy zachowaniu dobrej pielęgnacji twarzy oraz ciała.

Elastyczność skóry

Wraz ze starzeniem się organizmu będzie on tracił elastyczność, często nasza skóra będzie przesuszona. Utrata kolagenu, który nadaje sprężystości objawia się przez pojawienie się zmarszczek. Przyczyny tego, że zaczną się one szybciej pojawiać to między innymi częste opalanie się, nadużywanie solarium, niekontrolowana mimika twarzy, odwodnienie, czynniki środowiskowe czy też źle prowadzona dieta oraz zła pielęgnacja skóry.

Zmarszczki dzielić można na takie, które powstają w związku ze skurczami mięśni twarzy jak tak zwane kurze łapki czy zmarszczki na czole i takie utrwalone w okolicach ust i nosa.

Kolagen to taki środek, który może uchronić nas przed zmarszczkami. Pierwsze pojawiać się będą między 25 a 30 rokiem życia. Najpierw pojawiają się linie koło nosa, czoła czy oczu. Pierwsze zmarszczki nazywane mimicznymi są wynikiem tego jak pracuje mimika twarzy. Niestety z wiekiem nasza skóra będzie swoją sprężystość oraz elastyczność tracić a tego efektem będzie pomarszczona znacząco twarz. Czy zmarszczki będzie się dało usunąć? Jeśli nie przekonują Cię reklamowane preparaty przeciwko zmarszczkom a jednocześnie na myśl o zabiegu przechodzą Cię ciarki powinno się właśnie sięgnąć po kolagen.

Napięta skóra

Czym jest kolagen?

Kolagen to główne biało tkanki łącznej. Razem z elastyną oraz kreatyną będzie zapewniać nam odpowiednie napięcie skory, jej nawilżanie i sprężystość, elastyczność, jędrność. Od około 25 roku życia skóra będzie tracić wymienione cechy, co wynika z postępującego deficytu kolagenu. Po 30 roku życia dodatkowo zanikać będą gruczoły łojowe oraz potowe, skóra będzie sucha, wiotka. Wówczas pojawiać się będą zmarszczki, wprawdzie obrót kolagenu rozpuszczalnego odpowiedzialnego za elastyczność skóry zostają zdominowane przez procesy degradacji.

Jeśli chce się zniwelować zmarszczki skóry trzeba będzie dostarczyć tam kolagen, ponieważ to on wpływa głównie na elastyczność twarzy. Stosując kolagen 2 razy na dzień już po około miesiącu będzie można liczyć na to, że wygładzenie skóry będzie znaczące. Aby uzyskać dobry efekt kolagen będzie trzeba nakładać po kąpieli na czystą lub też lekko wilgotną skóre. Nie można jednak z ilością tego kremu przesadzić.

Pielęgnacja jest bardzo ważna

Zawsze taką ważną sprawą będzie między innymi pielęgnacja skóry i profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Jeśli o ten element będziemy dbać to w jakieś mierze będzie można się skutecznie uchronić przed pojawieniem się tego problemu. Jest to szansa na to, że ewentualnie te zmarszczki będą się pojawiać nieco później niż mogliśmy się tego spodziewać. Dlatego warto o to zadbać, ponieważ w jakieś mierze będzie to dla nas szansa, że ta nasza skóra na dłuższy okres czasu będzie wyglądać tak, że będziemy z niej rzeczywiście zadowoleni.

Magdalena Ochocka

Redakcja Kolagenowy.edu.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal poświęconym zdrowemu stylowi życia

Każdy z nas marzy o pięknym i młodym wyglądzie. Dzisiejsze tempo życia nie sprzyja zdrowiu, dlatego złotym środkiem może okazać się kolagen.

Sprawdź czym jest kolagen i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Zadbaj o swoje zdrowie z suplementem diety DUO Chlorofil: https://duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil