Kolagen do picia – czy to działa?

Kuracja kolagenowa

Jak ktoś sprawdzi badania jakie były wykonywane może się dowiedzieć, że kolagen zażywany doustnie w postaci płynnej będzie szybko wchłaniany przez nas przewód pokarmowy i przyswajany przez organizm. Znaczący wzrost ilości kolagenu w tkankach pojawia się już około 6-12 godzin po spożyciu. Poziom maksymalny zauważa się w tkankach właśnie po 6 godzinach od spożycia, natomiast w skórze mniej więcej po 12 godzinach od spożycia. Dopiero po 48 godzinach będzie w chrząstce stawowej. Poziom zawartości kolagenu w chrząstce utrzymuje się przez dwie doby. Dalsze jego podawanie będzie szansą na to, by na stałe uzupełniać niedobory spowodowane wiekiem czy różnorakimi chorobami.

Regularne albo też czasowe zażywanie doustnie płynnego kolagenu będzie skutecznie usuwać zarówno te zewnętrzne znaki świadczące o starzeniu jak i też od wewnątrz będzie działać na odmłodzenie naszych komórek we wszystkich organach. Kolagen wpływa skutecznie na leczenie wielu schorzeń wieku dojrzałego takich jak bóle stawów, kręgosłupa, reumatyzm, czy też dolegliwości związane z okresem menopauzy. Im wcześniej uzupełnione będą niedobory kolagenu tym mniejsze będą szkody wywołane jego brakiem. Dużo skuteczniejsze będą także te efekty odmładzające i będzie można je zauważyć

Kolagen – eliksir młodości

Na rynku znajdziemy wiele różnorakich suplementów, w których znajduje się kolagen. Większość z nich posiadać będzie w swoim składzie dużą ilość konserwantów ale jedynie śladowe ilości kolagenu. Czysty kolagen w postaci proszku będzie dostępny i polecany przede wszystkim przez dermatologów, kosmetologów a także farmaceutyków jako skuteczny sposób na zachowanie młodości.

Kolagen do picia

Kolagen – dawkowanie

Bezsmakowa formuła tego produktu sprawia, że będzie można zastosować go przez problemu w codziennej diecie. Może to być również dodatek do wody, jogurtu, skoku. Dziennie powinno się spożywać około 5 gram produktu a więc jedną łyżeczkę. Jeśli chcemy zwiększyć działanie kolagenu zaleca się jego łączenie z produktami, które mają dużo witaminy C.

Przepis na koktajl z kolagenem

Dzięki bezsmakowej formule kolagen bez problemu będzie można dodawać go do wody, skoków, koktajli z owocami świeżymi czy mrożonymi.

Koktajl z truskawek

Składniki:

• 3/4 szklanki jogurtu,

• 200g truskawek

• 1 łyżeczka miodu,

• 1 łyżeczka kolagenu sproszkowanego

Wszytko zmiksować dokładnie. Koktajl podawać schłodzony.

Anna Kuźniar

Redakcja Kolagenowy.edu.pl