Kolagen – opinie i badania naukowców

W związku z tym, że udało się odkryć metodę ekstrakcji kolagenu mamy dzięki temu prawdziwą kosmetyczną sensację. Badania nad tym jak zachowuje się kolagen i wpływa na ludzki organizm były zaskakujące, w niektórych elementach nawet szokujące.

Wielu naukowców wyniki badań wprowadzają w zakłopotanie, ponieważ to coś więcej niż do tej pory wiedzieliśmy. Dla przykładu produkty rozpadu kolagenu jako jedyne naturalne białko jest w stanie przedostać się przez ochronną barierę naskórka, co w świetle współczesnej wiedzy byłoby niemożliwe. Materiał badawczy jest nowy i dostarcza nowych informacji również o życiu ludzkim.

Kolagen – białko numer 1

Kolagen to najważniejsze białko dla naszego organizmu, jednak bardzo słabo do tej pory poznane. W odróżnieniu od genomu ludzkiego, który zdradził naukowcom wiele sekretów nadal kolagen jest dla nas tajemnicą. Wyizolowanie kolagenu w formie helisy wydaje się być wielkim krokiem do przodu. W różnych instytucjach oraz uniwersytetach prowadzone są również badania nad kolagenem ze względu na znikomą świadomość tego, że on istnieje. Jedną kwestią będzie nadal nieświadomość a inną również to, że wielu lekarzy nadal będzie lekceważyć postulowany wpływ. Wielu pochodzi do tego z rezerwą, co będzie oczywiście zrozumiałe ze względu na niewielką ilość badań i literaturę tego tematu.

Zabiegi kosmetyczne

Kolagen w kosmetyce

Dotychczasowe badania w sposób naturalny skierowane były wokoło zastosowań kosmetycznych, gdyż od dawna znany jest wpływ kolagenu na pojawienie się zmarszczek a także procesy starzenia się organizmu. Jako pierwsze takie badania prowadziły firmy kosmetyczne, które były zainteresowane polskimi wynalazkami.

Wyniki jak się okazało były niezwykle obiecujące. Jeśli chodzi o hydrat kolagenu był on tak naprawdę wielką rewolucją kosmetyczną. Tamta propozycja kolagenowa jawiła się jednak jako taka, której nie dało się jeszcze dystrybuować.

Kolagen naturalny w żelu

Te badania jakie udało się przeprowadzić dają nam pewien obraz tego jak można stosować hydrat kolagenu we współczesnym świecie. W świetle tych badań można powiedzieć o zastosowaniu poza czysto kosmetycznym. Są badania, na tą chwilę nieliczne, ale jednak ciągle udoskonalane dotyczące tego tematu. Dostrzegać można krok po kroku, że kolagen staje się szansą dla medycyny również dlatego, że staje się uzupełnieniem tkanki łącznej.

Dorota Kalinowska

Redakcja Kolagenowy.edu.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Portal poświęconym zdrowemu stylowi życia

Każdy z nas marzy o pięknym i młodym wyglądzie. Dzisiejsze tempo życia nie sprzyja zdrowiu, dlatego złotym środkiem może okazać się kolagen.

Sprawdź czym jest kolagen i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Zadbaj o swoje zdrowie z suplementem diety DUO Chlorofil: https://duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil